Традиції та звичаї Шотландії.

Шотландію можна сміливо назвати смарагдом на короні Британської Імперії, настільки самобутній і багатий традиціями край з майже тисячолітньою історією складно відшукати на всій Земній кулі. Слід зазначити, що Шотландці свято шанують і розвивають свої звичаї, нові покоління вносять свої корективи й тенденції.

Найтісніші історичні зв’язки з Англією сформували ряд традицій, якіГерб Королевской Компании Лучников Герб Королівської Компанії Стрільців дотримується до сьогоднішнього дня. Хорошим прикладом може послужити звичай супроводу стрільцями англійського Монарха на території Шотландії. Традиція своїм корінням сягає часів правління Георга IV, стрільці були найняті в якості особистої охорони на час візиту короля. На сьогоднішній день, штаб-квартира Королівської Компанії стрільців знаходиться в Единбурзі, налічує близько 530 активних учасників. У разі приїзду королеви їм наказано кинути все й терміново з’явитися для проведення церемонії. Від кожного члена організації вимагають відповідності високим стандартам стрільби з лука. Підготовка повинна бути вражаюча в прямому сенсі цього слова: стрілець зобов’язаний пробивати стрілою дошку в два-три дюйми товщиною.

Шотландці вважають, що ніщо так не згуртовує клан, як виконання родового боргу. Приналежність до кланів, ще один звичай горян. Члени одного клану насправді допомагають і підтримують один одного, є навіть організація кланової взаємодопомоги. Існують навіть міжнародні кланові зустрічі, де люди з однаковим прізвищем надягають національні костюми, танцюють під звуки волинки, метають колоду, бігають в гору, п’ють віскі й закушують хаггісом – традиційною стравою з баранини.

Фестиваль шотландских кланов Шотландский пейзаж

У дні зимового сонцестояння в сільській місцевості запалюють ритуальні багаття: для захисту від відьом, які в цю ніч збираються на шабаш, крім того на думку друїдів (шотландських волхвів) багаття має очисне значення. Під час літнього сонцестояння ворожать, закохані дають клятви на все життя, порушення клятви – злочин.

На Новий Рік можна зайти в будь-який будинок, дверей не замикають, потрібно лише кинути у вогнище вуглинку – символ життя й благополуччя.

Широко й повсюдно відзначається день святого Валентина.

Відзначаються й християнські свята: День святого Іоанна, День святого Михайла, Різдво й так далі, та вони за термінами збігаються з язичницькими, тому відбувалося багаторічне переплетіння традицій і звичаїв, але мова не про це, а про збереження традицій як вікової пам’яті й самосвідомості народу.

Ще трохи цікавих фактів про традиції шотландців ви можете дізнатися, подивившись відео нижче.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *