Шотландська волинка.

Стародавній музичний інструмент. Настільки древній, що невідомо, ким, де й коли він був винайдений. На думку шотландців, у звуках волинки поєднуються голоси тварини й людини, а чутні вони повинні бути більш ніж за п’ять кілометрів (три милі). Виконана волинка зі шкури вівці чи кози, куди вставлені: три трубки для безперервного й незмінного по висоті звуку (Бурдон), маленька для нагнітання ротом повітря трубка з пищиком (чантер), дев’ять отворів для вилучення мелодій. Затиснута вона під пахвою, щоб тиснути на резервуар для підтримки й посилення звуку під час вдування через маленьку трубку повітря; інша рука в цей час грає на чартері. На це варто подивитися!мужчина с волынкой

Мелодії «піброх» (повільні й протяжні) говорять з душею горця й пастуха, з неї вилучають ритуальні мелодії, їй подають сигнальні звуки. Під звуки волинки горді шотландці відстоювали свою незалежність, яскравий звук надавав сили в бою, вселяв віру до перемоги. Дивіться, римські легіонери завоювали половину Британії, а шотландців так і не змогли підкорити, шотландці йшли в бій під звуки волинки, які були для легіонерів, як ніж у серце, як кошмар.

Коли англійці стали правити Шотландією, вони нарівні з кілтом заборонили й волинку, як символ нескореності та волелюбності. Врятувало її тільки те, що англійська армія використовувала волинку, а туди було завербовано величезну кількість горців. Створення Шотландських полків врятувало волинку від забуття. Іронія долі: хто заборонив, той і допоміг.

Сьогодні в Шотландії з волинщиків налічуються цілі оркестри, так як шотландці люблять під неї співати й танцювати.

Традиції Шотландії повертаються, у світі зростає популярність волинки. Хочете послухати, не уїхавши далеко? У СНД теж є клуби кельтської музики, де звучать шотландські пісні у виконанні майстрів волинки.

Традиции Шотландии возвращаются, в мире растёт популярность волынки. Хотите послушать, далеко не уезжая? В СНГ тоже есть клубы кельтской музыки, где звучат шотландские песни в исполнении мастеров волынки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *