Історична довідка про кілти.

Історія кілта переносить нас, щонайменше, в кінець 16-го століття. Не дивлячись на те, що кілт є частиною традиційного костюма Шотландських горян, традиція ця сформувалася відносно нещодавно. А почалося все з Романтичного Відродження на початку 19-го століття, кілт був затверджений жителями острова й Шотландською діаспорою як символ національної самоідентичності. Люди з інших країн з кельтською спорідненістю, такі як ірландці, корнуольці, валлійці й жителі острова Мен, також затвердили кілт як національний символ.

Дональд Калландер

Слід докладніше розповісти про Шотландську кланову систему, вона побудована таким чином, що людина підкоряється тільки Богу, власному монарху або лідеру клану. Якобітське повстання виявило небезпеку, яку Шотландські клани представляли для центрального правління. Безліч повстанців якобітів носило кілт як уніформу, навіть прихильники з англійської сторони дотримувалися їх прикладу й носили кілт під час якобітского повстання в 1745 році. З цієї причини в 1746 році уряд Георга II прийняв закон під назвою «Dress Act». Відповідно до закону заборонялося одягати будь-який шотландський одяг, включаючи кілт і тартани. За порушення закону суворо карали. Шість місяців ув’язнення за перше порушення, сім років заслання за друге порушення. При подальшому порушенню правила покарання могло бути збільшено до 35 років.

Читайте також: Походження кілта.

Після повстання англійський уряд прийняв рішення створити більшу кількість шотландських полків з метою спрямувати енергію шотландців в іншу справу. Реалізовуючи в життя свої плани, англійці створили ефективні армійські формування, які складалися переважно з шотландців. Ці загони воювали в Індії, Північній Америці, брали участь у безлічі військових конфліктів, тим самим виключали можливість повстання на батьківщині. Армійська форма шотландців дозволялася для носіння в якості винятку закону «Dress Act», різним полкам були присвоєні різні тартани.

Армійський кілт був більш уніфікованим і простим як у носінні, так і у виготовленні. До початку 19-го століття «великий» кілт практично повністю поступився своїми позиціями. Безліч Шотландських підрозділів носили кілт під час Першої Світової Війни. Німці, які боролися з ними в траншеях дали їм прізвисько «Дами з Пекла». Останній раз солдати в кілтах билися на початку Другої Світової Війни, в травні 1940 в Битві при Дюнкерку під командуванням Дональда Калландера Королівський Шотландський полк вступив у бій.

Таким чином, за винятком армії, кілт перебував «поза законом» у Шотландії, але в подальшому кілт став символом боротьби проти будь-яких заборон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *