Кілька слів про вовну, її властивості й різновиди.

Перше, що потрібно знати про шерстяну пряжу, це те, наскільки перекручені волокна при її виготовленні. Завдяки звивистості вона стає пружною й пухнастою, що збільшує термін життя тканини, дозволяє зберігати її гарний вигляд довгий час. Вовнаwool_7_2 здатна вбирати кількість вологи, що становить третину її власної ваги, вбирає її в сім разів швидше, залишаючись сухою на дотик, що дозволяє людині не розкриватися вночі під час потовиділення, тому вовняна ковдра незамінна для ревматиків, астматиків, алергіків, людей з ортопедичними захворюваннями, остеохондрозом, порушеннями кровообігу. Прекрасна властивість вовни – збереження мікроклімату тіла, так як властивості шкіри та вовни близькі. Недарма мусульмани носять вовняні папахи й бурки, під якими вдень ​​не гаряче, а вночі не зимно.

Шерсть нейтралізує токсини, що виділяються людською шкірою. Вона мало накопичує статичної напруги, тому слабо утримує пил; незважаючи на гігроскопічність, вона відштовхує воду, її легко прати, так як тканина легко пропускає миючі речовини й воду.

Однією з різновидів вовняної тканини є кашемір, який помилково приймають за добре вироблену шерсть: насправді це підшерсток (пух) кози. Тканина дуже ніжна, це відразу відчувається шкірою, так як волосся людини товщиною п’ятдесят мікрон, а нитка кашеміру – шістнадцять мікрон. Тканина дорога: для одного светра потрібно вичесати пух з п’яти кіз, – але комфорт і гігієна того варті. Особливо популярні в світі кашемірові шарфи.

Шотландські фабрики виробляють і найякісніший кашемір – пашміну. Пух для неї вичісують найм’якіший – з шиї й живота кози. Товщина її нитки всього чотирнадцять мікрон. Вона практично невагома, майже прозора, виглядає як кольоровий серпанок. Як і на будь-якій речі з вовни на кашемірі можуть з’являтися катишки. Запам’ятайте, чим вища якість, тим їх менше. На виробах із натуральної вовни є знак Woolmark –  міжнародна організація з контролю вовняних виробів.

Маркування можна отримати, якщо шерсть вичесана з живої тварини й не містить більше семи відсотків інших волокон.

Зберігати й сушити речі з кашеміру не можна під відкритим сонцем, прасувати потрібно через вологу тканину холодною праскою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *