Твід і його різновиди.

Твід (tweed) – вовняна тканина діагонального або полотняного переплетення. Тканина еластична, неважка, м’яка на дотик, має на поверхні невеликий ворс. Нагадує шевйот, але структура щільніша. Поверхня традиційного твіду в «ялинку». У сучасний Твід іноді додають люрекс.

За переказами, спочатку твідова тканина мала назву твил (tweel). Нинішня ж виникла випадково. На початку XIX століття лондонський купець отримав листа, в якому говорилося про різновиди тканини – tweels. Коли він відправив відповідь, то wool_1_1спеціально спотворив назву тканини, назвавши її на честь річки Твід у Шотландії. Так і виникла нинішня назва.

Спочатку твід був грубою вовняною червоною тканиною, гладкою, часто картатою. Вперше його виготовили на фабриці Tweed Riwer, з чого й пішла назва. Зараз це м’яка вовняна тканина для пальто й костюмів. Твідом англійці називають костюм з такої тканини.

Матеріал увічнено в класиці англійської літератури. Речі з нього служать не одному поколінню. Але він не підходив для брюк, так як був жорстким і шорстким, через що з нього не можна було зшити костюм. Тепер же твід м’який і гладкий на дотик.

Англійський твід використовується для неофіційних костюмів і піджаків, для офіційних він не підходить, грубі й важкі полотна – для пальто.

«Ялинка» виготовляється за допомогою спеціальної ткацької техніки. Діагональні смуги створюють характерний візерунок. У англійців такий твід називається «риб’ячою кісткою».

Твід-Донегал – найпростіший твідовий матеріал. Тканина з товстої пряжі з кольоровими вкрапленнями.

Твід-харріс – м’яка товста тканина. Твід у більшості людей асоціюється саме з Харрісом. Найдорожчі його варіанти й тепер виробляються вручну за старовинними технологіями всього лише однією компанією Harris Tweed, яка представлена й у нашому магазині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *