Скандали навколо кілта.

kilt_6_1

Скандал розгорівся через бюрократів з Євростату, які під виглядом боротьби за моральність замахнулися на святеє святих шотландців – картатий кілт, гордість шотландського чоловіка, класифікувавши його як жіночий одяг. Суворі горяни не поступилися, вважаючи це жахливою образою. Голлівудські актори, Шон Коннері ходить у кілте, а тут таке!

Вирішення конфлікту почалися на рівні політиків. Протести пішли в Національне бюро статистики Британії й, далі, в Брюссель – в Європейський Союз. Під напором шотландців Євросоюз анулював образливий запис у анкеті Євростату. Шотландці навіть назвали необачний крок бюрократів «еврообразою». Шон Коннері сказав: «… значить, я вже 45 років ношу жіночу сукню», додавши про традиції й назвавши кілт найелегантнішим одягом для прийомів. Після зворотного ходу євробюрократів шотландський міністр Мак-Коннелл полегшено назвав кілт символом шотландської історії й майбутнього.

Інший скандал розгорівся зовсім із іншого приводу. Справа в тому, що одна з фірм по прокату Шотландських національних костюмів, стала вимагати у своїх клієнтів одягати під кілт нижню білизну. Справжні бої розгорілися з питання пріоритетності законів предків і вимог особистої гігієни. McCalls, компанія з прокату кілтів і аксесуарів до них, пояснює свій крок тим, що на чистку кілтів йде багато грошей, та й особиста гігієна не завадить. Тому вийти з магазину тепер можна тільки в спідньому.

Достовірних причин з яких «справжні шотландці» не носять нижньої білизни не знає ніхто, швидше за все, ця традиція пішла з армії. Військах змушували ходити без трусів і, повернувшись додому, вони зберігали цю звичку. Перед строєм солдатів у кілту йшов офіцер з дзеркальцем, і робив так, як тепер роблять, шукаючи під машинами бомби. Також солдатам не дозволяли в двоповерховому британському транспорті підніматися сходами, щоб не шокувати жінок.

Загалом кажучи, прокатники викликали праведний гнів шотландців. Джемі Макгрегор: «Що знаходиться у справжнього шотландця під кілтом, є невід’ємною частиною шотландської культури, як Лохнеське чудовисько». Мовляв, романтику й сексуальність кілта знищують. Противники стоять на своєму, доводячи дурість твердження, що в білизні ти не «справжній шотландець».

Пристрасті навколо кілта киплять не на жарт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *