Як надягти великий кілт

Великий кілт – це автентичний одяг, який у минулому носили шотландці. Він являє собою відріз вовняної картатої тканини певного тартану (унікальний картатий візерунок кожного клану) завширшкиkilt_4_2 близько 140-160 сантиметрів і завдовжки приблизно 7,5 метра (залежить від розмірів людини). Він є і великим пледом. Спочатку такий вовняний плед замотували на талію і зав’язували широким поясом. Решту тканини збирали в складки та кріпили брошкою до сорочки на лівому плечі. У такому пледі не страшно було у негоду в горах.

Маловідомо, що кілт – це не тільки зручна чоловіча спідниця, а й знак розрізнення. Чоловік у картатій спідниці ніби розгулює у прапорі. Тим, хто знайомий із шотландською символікою, легко зрозуміти, кому належить цей прапор: Макдоналдам, Макферсонам, Маклінам чи якомусь іншому роду. Визначити цю приналежність допомагає тартан. Більш докладно про походження кілта ви можете прочитати в іншій нашій статті.

Як же надіти великий кілт?

  1. Не намагайтеся розкласти кілт у довжину, краще – в ширину, щоб можна було зробити складки.
  2. Чвертями приміряйте відстань від кістки одного стегна до кістки іншого і відкладайте цю відстань на тканині. Цей шматок НЕ гофрують.
  3. Починаючи з кінця цього фартуха, підтягуємо тканину до себе; формуємо, вирівнюючи, кожну складку. Від ширини складки залежить тільки обсяг роботи.
  4. Залиште достатньо вільної тканини з іншого кінця, щоб можна було зробити другий фартух.
  5. Покладіть пояс під тканину так, щоб, коли ляжете на неї, він опинився на рівні талії. Для цього чвертю виміряйте відстань від пояса до підлоги і відміряйте його на тканини. Помістіть туди пояс. Пряжка повинна бути справа.
  6. Опустіть зігнуті фартухи уздовж кілта так, щоб коліна були на лінії кромки тканини.
  7. Фартухи обгортаємо навколо стегон: спершу правий, потім лівий.
  8. Тканина, яка знаходиться вище пояса, повинна вільно звисати, можна навіть до щиколоток (це залежить від вашого зросту).
  9. Тепер закріпіть пояс і або обгорніть кінці навколо шиї, або закиньте за плечі на зразок тоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *