Короткий нарис про Шотландію.

Шотландія – північна частина Великобританії і 787 островів (Гебридські, Оркнейські, Шотландські).

Площа країни дорівнює 78782 кв. км.

Населення – 5,1 мільйона чоловік. Близько одного мільйона шотландців проживає в різних країнах світу. Шотландія омивається Північним морем на сході й Атлантичним океаном на півночі й заході.

Единбург – столиця Шотландії.

Говорять шотландською мовою (споріднена з англійською – скотс), хоча офіційною мова є англійська. Також шотландці є найчисленнішою кельтською групою й їхня мова (гельську не плутати зі скотс) досить сильно відрізняється від англійської, в горах живе етнічна група – гели, яких англійці називають хайлендерами. Саме вони й говорять цією стародавньою кельтською говіркою (всього 1,4% населення країни).

Глава держави – англійська королева. Національних прапорів два: один – Андріївський (так як святий Андрій – покровитель Шотландії), інший – королівський ( «лорд лев»). Розмахувати ним не можна, цього не роблять навіть вболівальники улюбленого виду спорту – футболу.

Рельєф – нагір’я, гори й рівнини. Двадцять шість річок, безліч озер. Через те, що Шотландію омиває тепла течія (Гольфстрім) зима тепла (близько -4 ° С).
Дворец Холирудхаус

Единбург знаходиться в дуже красивому місці між пагорбами й морем. Тут у старовинному замку розташована каплиця Маргарити Шотландської, де зберігаються скіпетр, шотландська корона й державний меч. Це найстаріші королівські атрибути в Європі. Резиденція британської королеви, коли вона в Шотландії, – Холірудхаус, королівський палац. Музеї та галереї, старовинні магазини, майданчики для гольфу, фестиваль мистецтв (найбільший у світі) в серпні – в цей час яблуку ніде впасти в Единбурзі. Глазго – друге за величиною місто, визнане Європейським Співтовариством як місто високої культури. Абердін – головне нафтове місто Британії. У цих містах проживає більша частина населення Шотландії.

Національні традиції цієї загадкової країни Шотландії надзвичайно сильні. Національний одяг – кілт, національний музичний інструмент – волинка, національний символ – чортополох. Цікава легенда виникнення цього символу: одного разу, в старі часи, вікінги не змогли захопити спляче військо шотландців, так як підкрадалися вікінги з метою конспірації босоніж, один з них наступив на цю колючу рослину, закричав і військо прокинулося. Багато цікавого можна розповісти й про кілт: про його історію та різновиди ви можете дізнатися в інших статтях нашого блогу.

Ну і, звичайно, відвідати Шотландію й не відвідати її замків – це нонсенс. По-перше, середньовічна монументальність, по-друге, сувора краса, по-третє, історія кожного замку, що передається з покоління в покоління не залишить у спокої навіть найвимогливішого мандрівника. Легенда й історія йдуть поруч, доторкніться до них.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *