Одяг для сильної статі.

Чоловіча спідниця-кілт – з’явилася в Шотландії в період Середньовіччя. Спочатку це була не спідниця, а ковдра (плед) розміром приблизно півтора на п’ять з половиною метрів (5х18 футів), яким чоловіки обгортали свої стегна. Тканина була у велику клітинку, вовняна.

Історія кілта переносить нас в гористу, сиру Шотландію, де без нього важко було обійтися: він не заважав рухам, швидко висихавюбка для мужчины, вночі слугував за ковдру, в бою швидко скидався (недарма кланова війна в 1544 році називається Битва Сорочок), бій йшов, перепрошуємо, без штанів.

Цей одяг – символ країни, причому на зло англійської забороні: вони розгледіли в ньому підбурювання до незалежності. Кілт вижив завдяки шотландським полкам в армії Британії (тоді воювали в національному одязі).

Тканину для кілтів робили з овечої вовни, яскраві фарби для клітинок отримували з рослин, а так як в різних місцях ростуть різні трави, то за кольором кілта визначали клан. І не тільки: кількість квітів говорило про статус людини, чим більше квітів, тим вище становище. У вождя було 7 кольорів, на другому місці йшли поети (що цікаво, вище воєначальників). Назва такої тканини – тартан.

Існує різновид Великого й Малого кілта.

Великих ми тепер практично не бачимо, а подивитися на те, як його одягають було б чудово. Для цього доводилося навіть лягати обличчям вниз на складену спеціальним чином картату ковдру, обгортатися, піднявшись, і довгі кінці через груди й спину пряжкою кріпити на плечі.

Малий кілт з’явився значно пізніше: укорочений варіант великого, щоб не заважав працювати на заводах. Попереду він скріплюється кілтпіном, шпилькою світлого металу. Довжина малого кілта замірюється легко: присівши навпочіпки, нижній його край повинен дістати землю. Голі ноги приховані в шкарпетках до колін – хосах. Хоси без резинок, тому закріплюються довгими, обмотаними навколо щиколоток зав’язками з китицями (конструкція схожа на кріплення наших постолів). Під носком – чорний кинджал. На ремені строго попереду – спорран, капшук-сумка зі шкіри, в якій вставлена ​​залізна пластина. Головне його призначення – захист причинного місця в бою і не давати кілту відкопилюватися.

Запам’ятайте, кілт – чоловічий одяг, а не чоловіча спідниця!

Більш детально про те, що таке кілт, читайте в інших статтях нашого блогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *