Елементи Шотландського Національного костюма

Крім кілта до складу шотландського національного костюма входять:kilt_1_2

  • шпилька для кілта (кілтпін);
  • хоси;
  • спорран;
  • берет;
  • жилет і сорочка (якобіт);
  • плед – накидка.

Так само у вигляді окремої деталі можна використовувати шарф, який є відрізком тканини, які лишилися після того як виміряли довжину необхідного для кілта тартана. Розглянемо їх.

Шпилька для кілта – кілтпін – додатково фіксує кілт після того, як ви обернули його навколо стегон. Невідомо, коли й як вона з’явилася. Виготовлялася ковалями, зазвичай у вигляді меча із зображенням лева або іншої тварини, але у різних кланів – по-різному. Типовий матеріал срібло, або інший світлий метал. Сучасні кілтпіни роблять навіть із золота, виглядають вони як справжні витвори мистецтва. Теперішній асортимент: антик, кельтик, гламур.

Хоси – традиційні шотландські чоловічі шкарпетки до колін. Раніше були тільки картатими, тепер можна купити навіть білі. Резинок Хоси не мали, тому підв’язувалися високо, в районі пояса, спеціальним шнурком із китицями. Горяни носили тільки вовняні, нині є й бавовняні.

Спорран – сумка на пояс. Виготовлялася вона зі шкіри, зовні обробляли хутром, яке прикрашали орнаментом, зазвичай оловом або іншим металом. Дуже практична річ, служила для захисту від стріл спереду, для чого всередині кріпилися дерев’яні або металеві пластини. Кишень кілт не мав, тому потрібні речі й гроші зберігалися в споррані. Надягали сумку за допомогою шкіряного ременя й ланцюжка. Носилася на три пальці нижче пасової бляхи. Барабанщик пересував спорран на стегно, але потім обов’язково повертав на місце. Ще спорран робляться з вовняної пряжі і хутра диких тварин (відпала необхідність захисту від стріл і все залежить від буйства фантазії дизайнера). Також у споррані зручно носити фляги для міцних напоїв спеціальної форми.

Шотландський берет – вовняна шапка, яка не має полів з помпоном або пером. Раніше виготовлялася з тартана, тепер з будь-якого матеріалу. Зазвичай носять зсунутим набік.

Ну а тепер додайте сорочку, жилет і традиційний «чорний кинджал», засунутий в хос, і перед вами національний костюм у всій красі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *