Що таке 8 ярдів, 5 ярдів, а також 10, 13, і 16 унцій?

Кількість ярдів – це довжина смуги матерії, що йде на пошиття кілта. Один ярд дорівнює 0,91 метра. Стандартно кілт шиється з 8 ярдів вовни (7,3 метра), середина смуги вшиваються в складки, таким чином, щоб не порушувати малюнок (тартан), також по обидва боки смуги залишають вільні ділянки без складок, кожен з яких довжиною 1 ярд. За такою ж технологією шиються полегшені 5-ярдові кілти.

Іноді можна зустріти дуже легкі 2-х ярдові кілти. Раніше в нашому магазині були представлені деякі моделі таких кілтів, але ми вирішили повністю від них відмовитися через їх сильної «урізання» і «несерйозність».

Як вже говорилося, традиційним матеріалом кілта є шерсть, щільність якої вимірюється в унціях. Існують кілька градацій щільності, для кілтів зазвичай використовують три рівні: 10,13 і 16 унцій. Середньою щільністю є 13 унцій, більш важкий і щільний кілт 16-унцевий, часто краще за інших тримає форму й призначений для холодної погоди, легкий 10-унцевий добре підійде для теплої погоди.

Повсякденний 8-ярдовий кілт, що виготовляється з полівіскози, по щільності порівняємо з 13-унцевим кілтом, він також дуже добре тримає форму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *