Види тартанів.

У національному шотландському костюмі використовуються різні види тартану. Деякі з них мають багату історію, що йде корінням у далеке минуле. У високогірній Шотландії існували особливі правила носіння тартану: якщо чоловік належав до однієї з гілок клану, то повинен був носити тартан головного клану, якщо гілка мала свій тартан, то допускалося носіння елементів костюма з головним і другорядним тартаном.

Кланові тартани використовуються членами роду. Вони виконані строго за канонами роду, що відокремлюють клан.

Персональні тартани одягаються тільки вождями родів і членами їх родин.

тартан

Жіночі тартани носилися представниками слабкої статі, вони були легшого забарвлення на світлому фоні.

Траурний тартан одягається в разі смерті чи загибелі, як правило, в білих або чорних кольорах.

Мисливський тартан служить для ігор, спорту, полювання, пікніків та інших розваг. Головні кольори – коричневий, чорний, одяг менш мазкий та маскуючий.

Місцеві тартани, найдавніший вид, носять люди, які не можуть носити кланові тартани. Шотландці жартують, що тепер місцеві тартани вигадані для кожного пагорба, села й яру.

Полкові тартани символізують той чи інший військовий підрозділ.

Слова «ancient» і «modern» означають не різновиди тартанів, а колірні відтінки. Якщо бути лаконічним, то приставка «ancient» перед назвою тартана означає більш світлий відтінок, а «modern» – темніший. Сьогодні використовують анілінові барвники, з цієї причини, кольорова гамма набагато яскравіша й різноманітніша. У більшості випадків, колір тартана ніякої історичної інформації не несе, багато з них створені для задоволення зростаючих потреб покупців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *