Що таке кілт?

Назва кілт походить від англо-шотландського слова kilt, що означає «обгортати одяг навколо тіла». У свою чергу, шотландське слово походить від староскандинавского kjilt ( «складчастий»), яке прийшло від вікінгів, у яких був подібний складчастий manодяг.

Кілт є національним шотландським одягом і широко поширений серед чоловічого населення країни як повсякденний та святковий одяг. Спочатку цей вид одягу використовувався шотландськими горцями через його високу практичність у суворих погодних умовах. У наш час кілт став символом шотландської нації, він втілює в собі дух свободи, незалежності й славної історії, дух перемоги й стійкості народу. Одягаючи його, ви стаєте причетними до Великих подій, до того ж, кілт – це елегантно, практично й дуже оригінально.

Кілт буває «великим» або «малим».

«Великий» кілт був широко поширений у стародавні часи, й представляв собою довгий шматок тканини, від 5 до 8 метрів, яку збирали в складки навколо талії, другу частину закидали через плече або використовували як накидку.

Сучасний кілт більше асоціюється з «малим» кілтом. По суті, він являє собою нижню частину великого кілта: шматок вовняної тканини, обертається навколо стегон, поли якого досягають коліна. Часто він тримається вже не на ремені, а на звичайних ремінцях із пряжками.

Традиційно кілт виготовляється з вовняного високоякісного матеріалу, пофарбованого в різні кольори. Забарвлення тканини називається тартан (у країнах СНД його ще називають «шотландка»), яке, як правило, містить у собі картаті візерунки. Спочатку тартан визначав приналежність власника до того чи іншого шотландському клану. У фабричних умови якість тканини визначається її вагою в унціях, чим більша вага, тим краща тканина.

На перший погляд, конструкція кілта досить проста. Він виготовляється зі смуги вовняної тканини, довжиною від 2 до 8 ярдів (1 ярд = 0,91 метра) і шириною приблизно 70 см. Далі тканину з середини смуги збирають «гармошкою» (роблять складки) до довжини, приблизно, в півтора обороту навколо талії. Також по краях смуги залишаються рівні ділянки. При носінні прямі частини знаходяться спереду й накладаються один на одного, а складчасті знаходяться ззаду. Хоч конструктивно кілт досить простий, але це далеко не так у його виготовленні, так як правильний підбір кількості й розмірів складок, а також вірне розташування малюнка на них потребують чималого досвіду майстра.

Необхідно також відзначити, що існує ряд аксесуарів, які носяться разом із кілтом: це сумочка для грошей і дрібних речей – спорран, ремінь з пряжкою, спеціальна шпилька для країв тканини – кілтпін.

У даний час кілт все більше й більше набирає популярність серед молоді й уважається в вишуканих колах, як дуже модний чоловічий одяг. Такі прикольні подарунки чоловікам, швидше за все, порадують і здивують їх.

На нашому сайті ви зможете купити кілт і супутні до нього аксесуари.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *