Спортивні традиції та втіхи шотландців.

Бекхолд – найдавніше єдиноборство, є традиційною шотландською боротьбою, в перекладі означає «захоплення за спину». Інструкція до стилю: противники зчіплюють руки за спиною один одного, впираються правими плечима, потім лівою рукою хапають суперника, поклавши на його праве плече підборіддя. Перемагає той, хто набрав три бали. Бали набирає той, хто змусить суперника будь-якою точкою крім ступні доторкнутися до землі. Кружляючи навколо один одного, вони схожі на танцюристів, тим більше що на них майорять малі кілти, верхня ж частина одягнена в білі жилети. Через заборону жорстоких прийомів і витонченості цей вид спорту залучає до своїх лав і жінок. Існує навіть Кельтська Ліга Боротьби.scotland_4_1

Ігри Гір проводяться щорічно. На них традиційна гра на барабані й на волинці, бекхолд, метання молота, каменів, стовпів, снопів, кидки важких предметів через перекладину. Жінки беруть участь нарівні з чоловіками (щоправда, вага менша), а в бекхолде – на рівних з чоловіками.

Прикордонні Ігри – така ж суміш веселощів і спорту.

Що характерно, Ігри Гір проводяться не лише в Шотландії, але й у Новій Зеландії та Австралії, там, де сильна шотландська діаспора. Якщо ж узяти конкретно бекхолд, то така чи схожа боротьба існує в доброму десятку європейських країн (це, швидше за все, можна пояснити походами кельтів свого часу, інакше як поясниш однакові правила боротьби в Шотландії й Албанії). І ще. Цілком можливо, що через самодостатність і самобутність шотландці мало беруть участь у світових спортивних форумах (вистачає своїх ігор).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *