Культурне життя столиці Шотландії.

Починаючи з 1947 року в Единбурзі в серпні проходить міжнародний фестиваль мистецтва та літератури. Единбурзький фестиваль – найбільший у світі, тому зайняв своє місце в книзі рекордів Гіннеса. Це не лише свято, це місце де продюсери з усього світу переманюють і купують таланти.Эдинбург

Фестиваль триває три тижні, всюди звучить музика всіх типів і напрямків, ставляться театральні спектаклі, балети й опери, проходять виставки художників. Одночасно починається Единбурзький кінофестиваль.

Фестиваль має дві частини. На офіційній виступають колективи, запрошені заздалегідь, а на неофіційній – без попереднього відбору, хто на що здатний. Це місце геніальних виконавців і провалів з тріском, яких не чекали. Глядачі, туристи, журналісти, телевізійники збираються з усього світу.

Фестиваль відкриває нові імена, з’являються нові стилі, тут раді експериментам, адже сюди їдуть побачити те, чого не побачиш ніде. У цей час населення зростає в два рази. У цей час багато приїжджих люблять одягатися в шотландський національний одяг.

У музеях Единбурга представлені полотна Тиціана, Рафаеля, Рембрандта, Тінторетто, Пуссена, Клода Лорена, Рейнольдса, Гейнсборо, Антоніо Канови.

Единбурзький Музей Віскі продемонструє ніжне ставлення шотландців до цієї «вогненної води». Будуть показані всі етапи створення та розвитку. У кінці, безумовно, дегустація.

Університет Единбурга заснований у 1583 році. Тут навчався Артур Конан Дойль, автор романів про Шерлока Холмса. Університетські корпуси – це й сучасні будівлі, й пам’ятки архітектури. Бібліотека університету – одна з найбільших у Британії. Університет налічує 20 тисяч студентів, три тисячі з них – іноземці. Навчання – гнучке, фізики можуть вивчати лірику, філологи – будову атомного ядра, хіміки – арабську й так далі. Для дозвілля пропонуються різні клуби, спортивні зали й тренажери; для підробітку – центр з працевлаштування студентів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *